Miras Dergisi

26. sayımız çıktı…

Değerli Miras okuru,
Hristiyan inancının temel doktrinlerine dair mümkün olduğunca çok dosya konusu açmaya çalıştık. Elinizdeki bu sayı bu gayretimizin belki de zirvesi niteliğinde… Üçlü Birlik tam tabiriyle inancımızın kalbini, niteliğini, Tanrı’yı anlama biçimimizi ve O’nunla ilişki kurma yöntemimizi şekillendiren en önemli kavram. Ve tabii binyıllar içerisinde Hristiyan inancına dair en çok üzerinde durulan tartışma konusu. Özellikle Hristiyan toplumun sayıca az olduğu, yerleşik kiliselerin kısıtlı ve dini kaynakların yetersiz olduğu ülkelerde algı çok daha çarpık ve bağlam dışı olabiliyor. Hristiyanlar üç tanrıya mı inanıyorlar? Hristiyanlar Tanrı’yı öz niteliklerinden koparıp, zayıf bir kimliğe mi indirgiyorlar? Üçlü Birlik bilimsel hiçbir kapsamda değerlendirilemeyeceği için saçma ve tartışılmaya değmeyecek bir konu mu?

Bu sayıda sizlere hem bu sorulara iyi cevaplar vermeye hem de Üçlü Birlik kavramını derinden anlatmaya çabaladık. Dileriz yine tartışılan, beğenilen ve okuyucusuna meydan okuyan bir sayı olmuştur. İyi okumalar…

Miras Editör

Yorum Ekle

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bizi takip edin!

Sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek dergimizle ilgili son güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.